« میهمان» گرامی، خوش آمدید ورود کاربران
 |
 
 

مراکز گردشگری


 

 

 

 

ائل گلی

ائل گلي ( شاهگلي سابق )
از گردشگاههاي دلكش و زيباي تبريز بشمار ميرود در جنوب تبريز قرار دارد كه با داشتن پارك بازي كودكان پذيراي ميهمانان زيادي در فصل تابستان است. اين پارك بر دامنه تپه و بر روي صفه بلندي واقع شده و داراي استخري به مساحت 54675 متر مربع است. در وسط استخر شعبه جزيره خياباني وجود دارد كه عمارت مسدس بزرگي در آن ساخته اند. اين بنا در سال 1346 از طرف شهرداري تخريب و بناي جديدي بجاي آن احداث شد.
احداث اوليه اين آبگير را به زمان پادشاهان آق قويونلو و توسعه آن را به زمان صفويه نسبت ميدهند كه در دوره قاجار توسط قهرمان ميرزا پسر عباس ميرزا مرمت شده است.

 

 

 

موزه آذربايجان
ساختمان موزه در خيابان امام خميني ، جنب مسجد كبود قرار دارد. ساختمان اين موزه در سال 1341 تكميل و افتتاح شد. اين موزه در مساحتي قريب بر 3000 متر مربع ساخته شده و مشتمل بر 3 سالن نمايش اشياء باستاني ، البسه طوائف مختلف ، آثار خطاطان و خوشنويسان ، مجموعه اي از عكسها ، اعلاميه ها ، شب نامه ها ، اسناد و مدارك و اشياء و لوازم رهبران مشروطيت ميباشد. علاوه بر اماكني كه ياد شد ، كتابخانه هاي تبريز مدرسه تومانيان ، ايستگاه راه آهن و ساختمان شهرداري جالب و ديدني است.


موزه آذربایجان

 

 مقبره الشعراء

 

 

مقبره الشعراء

در سمت شرق بقعه سيد حمزه مزار شعرا ، عرفا وفقها قرار داد كه ميتوان از آن ميان به اسدي طوسي ، خاقاني ، شرواني ، ظهير فاريابي ، قطران تبريزي ، محمد شيرين مغربي ، همام تبريزي ، سلمان ساوجي ، فلكي شرواني ، قاضي بيضاوي و استاد شهريار شاعر بزرگ معاصر اشاره كرد.

 

 

 

 

خانه مشروطيت
اين خانه در جنب مجموعه بازار بزرگ تبريز و در كنار خيابان استاد مطهري قرار دارد و در زمان مشروطيت و پس از آن محل تجمع سران و بازماندگان صدر مشروطيت از جمله ستارخان ، باقرخان ، ثقه الاسلام حاج ميرزا آقا فرشي و اكثر مشروطه خواهان بوده است.
خانه مزبور در سال 1247 شمسي بدست حاج ولي معمار تبريزي در دو طبقه ساخته شده و داراي اتاقها و سالنهاي متعدد با ارسي هاي جالب ميباشد. زيبا ترين قسمت مربوط به سرسرا و نورگير آن است كه داراي تزئينات آئينه با شيشه هاي رنگي است.

 

 

 

خانه مشروطیت

 

 

https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSHovH7V6TmSLiOisTzN4q6vSvR4Rj9UrsUvpLQ1LaDMjZYRgzcVg

 

 


بقعه عون بن علي
اين بقعه بر فراز بلندترين قله كوه سرخاب واقع شده و احتمالاً بنيان اوليه آن از دوره ايلخاني است. اين بنا در دوره تسلط عثماني ويران شد و در زمان شاه عباس تجديد بنا شد در اين بنا به روايتي مقبره دو تن از اولاد حضرت علي ( ع ) به نامهاي عون بن علي و زين بن علي است.

 

 

 

 

 

 

پل آجي چاي
اين پل در شمال غربي تبريز قرار دارد كه از مسير خيابان خلبان به جاده فرودگاه بر روي رودخانه قوري چاي ساخته شده است. پل آجي چاي از آثار قبل از دوره صفويه است كه در زمان وليعهدي عباس ميرزا توسط حاج سيد حسن تاجر معروف تبريزي تعمير شده است. اين پل شامل 16 چشمه است كه به استثناي سه چشمه كه طاقي هلالي دارند. بقيه داراي طاقي جناغي ميباشند.پل آجی چای

 

 

 

 
اخبار
افتتاحیه
گزارش نمایشگاهی
همایش ها و سمینار
قوانین و مقررات
مشارکت کنندگان
مجریان نمایشگاهی
پیمانکاران مورد تایید
اطلاعات مشارکت کنندگان
بولتن نمایشگاهی
گردشگری
آثار تاریخی
هتل ها
مراکز گردشگری
مشخصات اقلیمی
پیوند ها
ufi
BIE
ایران اکسپو
وزارت بازرگانی
نمایشگاه تهران
نمایشگاه مشهد
نمایشگاه اصفهان
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نمایشگاه بین المللی تبریز می باشد.